Sipariş ve Teslimat Şartları

SİPARİŞ VE TESLİMAT ŞARTLARI

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Siparişlerinizin gönderimi için UPS Kargo seçeneğimiz bulunmaktadır. Sipariş aşamasında kargo şirketi seçeneği tarafınızca belirlenmektedir.

Kargo ücreti ne kadar?

Kargo ücreti seçeceğiniz kargo şirketine veya toplam sepet tutarına göre değişiklik göstermektedir. Bu sebeple kabul edeceğiniz kargo şirketi ücretlerini dikkate almanız gerekmektedir. Kargo Ücretleri

UPS Kargo ile;

125 TL altındaki siparişlerinizin kargo bedeli 6,90 TL’dir. 125 TL ve üzerindeki siparişlerinizde kargo ücretsizdir.

Kapıda ödeme seçeneği mevcut mu?

Evet, siparişinizin toplam bedeli 75 TL ile 250 TL arasında ise kapıda nakit yada kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme ücreti siparişinizin toplam bedeli ne olursa olsun 5,90 TL’dir. Kapıda ödeme sırasında kredi kartına taksit yapılmamaktadır.

Sipariş verdiğim ürün nasıl hazırlanmaktadır?

Sipariş verdiğiniz ürün içeriğine bakılmaksızın havalı poşetler ile en az 2 kat sarılarak özel olarak üretilen kolilerde her türlü darbeye karşı zarar görmeyecek şekilde paketlenmektedir.

Siparişim ne zaman gönderilir?

annedukkan.com’da yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça aynı gün içinde stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. annedukkan.com ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Hafta içi saat 16:00’ya kadar verilen siparişlerininiz aynı gün içerisinde, hafta sonu verilen siparişler ise, sevkiyat yapılmaması nedeniyle Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ilk iş gününden itibaren kargoya teslim edilir. annedukkan.com’un ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. annedukkan.com’un, ürünlerin kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı annedukkan.com sorumlu tutulamaz ancak annedukkan.com bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul içi ve İstanbul’a 500 km’ye kadar olan teslimatlar için ortalama 1 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişlerinizin teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi tarafından yapılmaktadır ve kargo şirketinden kaynaklanan gecikmelerden annedukkan.com mesul değildir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişinizin takibini ‘Bana Özel’ sayfasındaki ‘Sipariş Takibi’ bölümünden yapabilirsiniz. Siparişimi nasıl takip edebilirim? Siparişinizin durumunu ‘Bana Özel’ başlığı altında yer alan “Sipariş Takibi” sayfasında görebilirsiniz. “Siparişiniz hazırlanıyor” ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlanma aşamasında olduğunu; “Kargoya verildi” ifadesi siparişinizin firmamızdan seçmiş olduğunuz kargo firmasına verildiğini ifade eder. Siparişin kargoya verilmesinden sonraki süreci ise, tercih etmiş olduğunuz kargo şirketinden takip edebilirsiniz.

Hediye göndermek istiyorum. Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?

annedukkan.com’dan verilen tüm siparişler, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura ile teslim edilmektedir. Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında ‘Fatura ve teslimat adresi farklı’ seçeneğini işaretlemeniz durumunda fatura ve teslimat adresini farklı belirtebilirsiniz. Bu durumda, siparişiniz hediye gönderdiğiniz kişiye teslim edilirken, fatura ve irsaliye tarafınıza veya tercih ettiğiniz adresteki kişiye teslim edilir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.

Ürün kargodan hasarlı yada eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa ‘Bize Ulaşın’ sayfamızdan sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir. Dilerseniz 0212 672 70 80 no’lu telefondan hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında çalışan yetkililerimizle görüşebilirsiniz. Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünlerimizin tüm paketleme aşamaları hizmet anlayışımız gereği kamera kayıtları altında saklanmaktadır. Eksik gönderi bildirimleriniz bu incelemeler neticesinde en kısa sürede çözülmektedir. Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik, eksik ya da ıslak çıkması durumunda:

  • Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.
  • Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:
  1. Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
  2. Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
  3. Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
  4. Tutanağı fotoğraflar ile birlikte tarafımıza posta yoluyla göndermeniz ve 0212 672 70 80 numaralı telefonumuzdan hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza ürünler sağlam olarak yeniden gönderilecek ve elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size anlatılacaktır.