Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler

Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler
27 Mart 2019 omgmedya
Bebek bakım çantası annelerin gezmelerde yanlarından ayırmadıkları ve bebekleri için gerekli olan her şeyin bulunduğu bir çantadır. Bebekleri ile dışarıda sorunsuz vakit geçirmek isteyen anneler, bebek çantaları ile her duruma hazırlıklıdır. Peki, bir Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler nelerdir, gelin bunlara birlikte göz atalım.
-Biberon ve mama: Bebeğin beslenmesi için gerekli olan en önemli şeylerdir. Beslenme saati geldiğinde biberon ve mama yanınızda ise sorunsuz bir şekilde bebeğinizi besleyebilirsiniz.
-Bebek bezi: bebeklerin gün içinde sık-sık altını değiştirmek gerekir. Hassas ciltlerinin tahriş olmaması için bu düzen bozulmamalı, bebek bakım çantasında yeterli miktarda bebek bezi bulundurulmalıdır.
-Önlük ve temizlik bezleri: Beslenme sırasında kullandığınız önlüğü ve temizlik için gerekli el bezlerini bebek bakım çantasına mutlaka koymalısınız. Emzirme örtüsü de bebeğiniz emerken gerekli olacaktır.
-Islak mendil: Her durumda gerekli olan ıslak mendil, bebeğin temizliğinde çok önemlidir.
-Krem: Bebeğiniz için kullandığınız kremleri yanınıza almak iyi olacaktır.
-Bez değiştirme örtüsü: Bebeğin bezi değiştirilirken kullanılan bebek bezleri, hem ortamın kirlenmesini engelleyecek, aynı zamanda bebeğinizin de yabancı ortamlarda mikrop kapmasına engel olacaktır.
-Battaniye: bebek bakım çantasında her mevsim bulundurulması gereken bir malzemedir.
-Emzik: Bebeğiniz emzik emiyorsa bebek bakım çantasında bir yedek bulundurmalısınız.
-Yedek Kıyafetler: Her ihtimale karşı birkaç yedek kıyafet bulundurmak tedbir amaçlı çok önemlidir. Bebekler sık-sık üstlerini kirlettiğinden yedek kıyafetlere her an ihtiyacınız olabilir. Özellikle yaz kış mutlaka şapka bulundurmalısınız.
-Oyuncak: bebeğinizin karnı doyduğunda ve uykusunu aldığında ihtiyacı olan şey oyundur. Sevdiği oyuncakları bebek bakım çantasına koymalısınız.
-Anne için göğüs pedi, cep telefonu, yedek anahtar vs. Emziren anneler göğüs pedi kullanarak hijyen bakımından gerekli tedbiri almaktadır. Bebekle birlikte dışarı çıkarken cep telefonu, önemli numaralar ve yedek anahtarlar unutulmamalıdır.